Zoomka vol. 4

Zoomka vol.4: Rozhovory o tom, ako vzniká film

Hudobný klip je žáner sám o sebe. Klipy a filmy sú si odjakživa vzájomnou inšpiráciou.
Videoklip je totiž nielen marketingový nástroj interpreta, ale aj ihrisko pre filmárov – priestor, kde je dovolené skúšať veci, ktoré by vo filme prešli iba ťažko.
Tvorba režiséra Simona Seriša má jasne rozpoznateľný rukopis. Simon vyštudoval strednú umeleckú školu v Trenčíne, a práci kamerou, strihu a réžii sa aktívne venuje už od svojich 15 rokov. Vo svojich 20 rokoch patrí medzi vyhľadávaných režisérov videoklipov, pod jeho značkou Saymon production vznikajú videoklipy úspešných mien slovenskej, českej, ale aj zahraničnej hudobnej scény. Saymon má za sebou spolupráce s Glebom, Smackom, Korben Dallas, Fallgrapp, Scrufizzerom a mnoho ďalších. Netají sa tým, že v budúcnosti by sa rád priblížil filmovej tvorbe, a momentálne už pracuje na svojom prvom dokumentárnom filme.
V prednáške sa dozvieme, ako vznikajú Saymonove hudobné klipy, čo ich inšpiruje a ako prebieha spolupráca s hudobníkmi.

30 jún 2021