750_Zoomka_vol3

Zoomka vol.3: Rozhovory o tom, ako vzniká film


Nakrútiť video už dnes zvládne skoro každý. To, čo však robí z niekoho dobrého kameramana, rozhodne nie je iba ovládanie patričnej techniky. Je to práve kameraman, kto spoločne s režisérom určuje výslednú vizuálnu podobu filmu.
Ivo Miko je absolventom doktorandského štúdia v odbore kamera a fotografia na VŠMU v Bratislave. Už počas štúdia pracoval na viacerých televíznych projektoch, za svoje študentské filmy bol ocenený viacerými cenami za kameru. Venuje sa hranej aj dokumentárnej tvorbe, ako kameraman spolupracoval napríklad s Mirom Remom na filmoch Comeback, či Cooltúra, spolupracoval aj na filme Barbory Berezňákovej Skutok sa stal. Jeho celovečerný hraný debut bola roadmovie Stanko Rasťa Boroša, jeho najnovším hraným projektom je Punk je hned! Jura Šlauku. V súčasnosti pôsobí ako kameraman na voľnej nohe. Patrí medzi zakladajúcich členov Asociácie slovenských kameramanov, venuje sa workshopom a rôznym vzdelávacím aktivitám.
Tentokrát si pomocou príkladov z praxe ukážeme, čo presne je úlohou kameramana. Povieme si, ako prebieha spolupráca na dokumentárnom a na hranom filme, a dozvieme sa, ako sa točia seriály.

Dátum

26 máj 2021
Expired!

Čas

19:30

Miesto

Klub Lúč
Kategória

Klub Lúč

Mierové námestie 17
91101 Trenčín
Slovensko

Partneri projektu

© 2024 Kolomaž – združenie pre súčasné umenie o.z. All rights reserved

Privacy Preference Center