Dělej něco!

Prezentácia novej knihy o českých a slovenských fanzinoch “Dělej něco!” za účasti jedného z autorov. Po prezentácií bude nasledovať diskusia k téme a v pláne je aj afterparty. Nevšednú publikáciu ocenia okrem odborníkov z akademického prostredia i pamätníci a aktéri nezávislých scén. Autori sa zameriavajú na vývoj novodobej nezávislej tlačovej produkcie fanzinov (z anglických slov “fan” + “magazine” = fanúšikovský časopis). Fanziny plnili úlohu alternatívnych médií a pomáhali vytvárať rôzne komunity a hnutia. Predstavujú preto jeden z mála zdrojov informácii k ich histórii.
Monografia prináša pohľad na fenomén fanzinov v českom a slovenskom prostredí od osemdesiatych rokov 20. storočia po súčasnostnosť nadväzuje na domáci výskum samizdatu, rovnako ako na diela zahraničných autorov. Kniha sa orientuje na rôzne rozmery fanzinovej produkcie. Rozoberá spôsoby výroby, distribúciu alebo obsah vybraných titulov a ich úlohu nielen v subkultúrnych prostrediach. Je určená predovšetkým čitateľom, ktorí sa zaujímajú o problematiku alternatívnych tlačovín, subkultúr, dejiny žurnalistiky, alternatívne životné štýly, ale rovnako tak aj o nedávnu minulosť.
Autori: Miroslav Michela, Jan Lomíček, Karel Šima

Na základe nového Covid automatu platného od 12.8.2021 bude Klub Lúč fungovať v režime: OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní COVID-19). To znamená, že na podujatia organizované v Klube Lúč umožníme vstup iba divákom, ktorí patria do skupiny OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní COVID-19), a budeme vyžadovať potvrdenie o očkovaní, testovaní alebo prekonaní COVID-19. Viac informácií TU

02 okt 2021