Ali ibn Rachid + Lotta

Koncert legendárnej kapely ALI IBN RACHID, k vydaniu nového albumu “Burgr & Štrpka” (Vlna rec. 2020). Album je výsledkom tvorivej spolupráce a dialógu s básnikom, textárom a dnes už žijúcou legendou Ivanom Štrpkom. Kapela hrá v zložení Ľubo Burgr, Daniel Hurtuk a Dalibor Burgr. Okrem nového albumu zahrajú aj staršie hity.

LOTTA, vlastným menom Dagmar Mišíková, je talentovaná speváčka, skladateľka a textárka, ktorá svojimi poetickými textami pravidelne dopĺňa tvorbu úspešnej slovenskej kapely Fallgrapp. Vo svojej tvorbe prirodzene mieša experiment s melodickými popevkami a narúša pevnú piesňovú štruktúru. V minulosti spolupracovala s výnimočným francúzskym bubeníkom Alexisom Bossardom, vernou hudobnou spojkou britského muzikanta Benjamina Clementina. Jej meno sa spája aj so skúseným slovenským hudobníkom Allanom Vilhanom z projektu Likvid, ktorý sa etabloval na londýnskej scéne. Pri nahrávaní svojho aktuálneho EP s názvom Seafarer spolupracovala s multiinštrumentalistom Daliborom Kociánom, umeleckým menom STROON, ktorý je zároveň hudobným producentom tohto projektu. John Klukas, americký fotograf a sochár, vyrobil videoklip k pilotnému singlu z tohto EP s názvom Léonard.

lottalotta.bandcamp.com

Na základe nového Covid automatu platného od 12.8.2021 bude Klub Lúč fungovať v režime: OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní COVID-19). To znamená, že na podujatia organizované v Klube Lúč umožníme vstup iba divákom, ktorí patria do skupiny OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní COVID-19), a budeme vyžadovať potvrdenie o očkovaní, testovaní alebo prekonaní COVID-19. Viac informácií TU

11 sep 2021