Open reziCall – Letná rezidencia v Európskom hlavnom meste kultúry 2026.

Klub Lúč – Otvorený kultúrny priestor spúšťa Open Call pre kolektívy alebo jednotlivcov, ktorí hľadajú vhodný priestor na tvorbu umeleckého diela v priebehu letných prázdnin 2022, tzn. v termíne júl – august 2022. Výzva je otvorená pre divadelníkov, tanečníkov, performerov, vizuálnych umelcov a pod. či už jednotlivcov alebo kolektívy s jednorazovými alebo aj dlhodobejšími projektami.

Priestory Klub Lúč sa nachádzajú v centre mesta na adrese Mierové nám. 19 v Trenčíne. Sála s pódiom má rozmery cca 130m2, je klimatizovaná s rekuperáciou, dá sa zatemniť, tak aby vznikol tzv. black box, je vybavená svetelnou a zvukovou technikou (zoznam nájdete TU) a po dohode je možné použiť aj tanečnú podlahu baletizol (6x6m, čierna/biela). K dispozícií je kuchynka s espresso strojom, chladničkou a mikrovlnnou rúrou.

Výzva je otvorená do 20.6. 2022.

V prípade záujmu o rezidenciu píšte na e-mail : patrik@klubluc.sk

Prosíme uvádzajte nasledujúce informácie:
Názov umelca / kolektívu:
Portfólio umelca / kolektívu:
Stručný popis projektu:
Predbežný návrh termínu rezidencie:
Kontaktné údaje (e-mail, mobil):

Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie a spoluprácu.

Dispozície priestoru

Sála