Zoomka vol.5: Miro Remo


Dokumentárny film môže mať veľa foriem. Na rozdiel od hraného filmu zobrazuje skutočných ľudí v reálnom prostredí, mal by teda byť nejakým spôsobom pravdivý. Spôsoby, ako to dosiahnuť, sú rôzne a každý filmár má svoju vlastnú metódu, ako s realitou pracovať.
Filmár Miro Remo pochádza z Ladiec, dokumentárnu réžiu vyštudoval na FTF VŠMU. Jeho tvorba sa často pohybuje na hrane a nie je výnimočné, že uvedenie filmu sprevádzajú konflikty. Remo je autorom dokumentu o festivale Pohoda, ktorého uvedenie dlho blokoval sám objednávateľ – Michal Kaščák, kontroverzný bol aj jeho film Cooltúra, a konflikt sprevádzal aj jeho portrét Richarda Mullera Nespoznaný. Práve teraz je v kinách jeho najnovší film Láska pod kapotou, ktorý mal premiéru v hlavnej súťažnej sekcii na festivale v Karlových Varoch.
V prednáške sa dozvieme, podľa čoho si Miro vyberá témy a protagonistov. Porozprávame sa o tom, ako nakrútiť dokument, ktorý nejde po povrchu, kde je podľa Mira možný kompromis a kde sa oplatí stáť si za svojim.

Dátum

24 nov 2021
Expired!

Čas

20:00 - 22:00

Viac info

Facebook event

Miesto

Klub Lúč
Kategória
Facebook event

Klub Lúč

Mierové námestie 17
91101 Trenčín
Slovensko

Partneri projektu

© 2024 Kolomaž – združenie pre súčasné umenie o.z. All rights reserved

Privacy Preference Center