ZážiTo(k) – divadlo ako vzdelávanie

V sobotu dňa 17.2.2024 o 14:00 sa uskutoční divadelné predstavenie žiakov duálneho vzdelávania dm drogerie markt. Jedná sa o jedinečný a neopakovateľný zážitok v podaní žiačok stredných odborných škôl obchodu a služieb / SOŠ podnikania Sasinkova 45, 010 01 Žilina, SOŠ potravinárska, Cabajská 6, 949 01 Nitra, SOŠ obchodu a služieb Nábrežie J. Kalinčiaka 1, 971 01 Prievidza, SOŠ hotelových služieb a obchodu, Zdravotnícka 3, 940 52 Nové Zámky, SOŠ obchodu a služieb Piešťanská 80, 915 01 Nové Mesto nad Váhom, SOŠ obchodu a služieb P. Jilemnického 24, 912 50 Trenčín/.
Divadlo ako umelecká forma pri vzdelávaní žiakov patrí k neoddeliteľnej súčasti vzdelávania v dm. Divadlo vnímame ako najvhodnejšiu a najbezprostrednejšiu formu rozvoja a prekročenia zóny komfortu. Preto sa žiaci 3.ročníka v rámci duálneho vzdelávania v dm drogerie markt zúčastňujú kreatívneho workshopu ZážiTo(k), v rámci ktorého si pod vedením režisérov vytvárajú vlastnú inscenáciu, dialógy, monológy, kostýmy a otvárajú témy im blízke.

Divadelné predstavenie bude realizované za spolupráce režiséra Silvestra Lavríka.

Predstavenie je zavŕšením workshopu, počas ktorého žiaci získavajú poznatky a zážitky z prekonávania samých seba a odolávania stresu.

17 feb 2024