Zabloudil/a (CZ)

Podujatie v rámci XXX. Trenčianskeho jazzového festivalu Jazz pod hradom

Zabloudil(a) alebo ZBL:DL (trio alebo duo) je zhudobnením slobodnej hry a hranej slobody – je to improvizácia zvukov, svetiel a pohybu. Originálna moravská eklektická kapela presahujúca všetky druhy hudby i nehudby, priestorov, zvukov a hlokov s koreňami siahajúcimi až do roku 1987. Avangardné noiseové potešenie pre srdce a mysel.

Kedysi boli Zabloudil, od vzniku v roku 1987 precestovali celé Čechy, Slovensko a Európu (Poľsko, Nemecko, Maďarsko, Belgicko, Slovinsko, Taliansko, Švajčiarsko, Francúzsko, Lotyšsko, Fínsko, Švédsko…), vystupovali na festivaloch Alternativa alebo Boskovice, absolvovali niekoľko turné s kapelami ako OvO, Dog Faced Hermans, Vialka alebo Trottel. Vydali niekoľko LP, EP alebo splitov.

26 okt 2023