Z najväčších hlbín internetu

Samčo, brat dážďoviek uvedie prednášku s príznačným názvom “Z najväčších hlbín internetu”.
Vďaka internetu je aj obyčajný jedinec vystavený najbizarnejším a najšialenejším konšpiračným teóriám a dezinformáciám, ktoré sa väčšinou šíria masovo a z pár zdrojov. Na kraji internetu ale nájdeme aj osamelých bežcov, ktorí sa snažili šíriť vlastnú alternatívnu verziu reality ešte v časoch, kedy to nebol mainstream. Niektorí majú fanúšikovské komunity, iní fungujú sami pre seba. Prehliadka slovenskej a trochu aj českej scény. Dobrovoľné vstupné.

Samčo, brat dážďoviek (vlastným menom Samuel Szabó) je výraznou stálicou slovenskej experimentálnej hudby s dobre vyvinutým citom pre nachádzanie a reflektovanie rôznych slovenských bizarností, ktoré by v horšom prípade ostali navždy zapadnuté alebo v tom lepšom ukryté pred širšou verejnosťou. Aj vďaka jeho hudobným albumom, videám, prednáškam či objavným textom ostávajú živé v rôznych kolážach, kompiláciách a reinterpretáciách, ešte lepšie zviditeľňujúc to, pred čím si nejeden slovenský občan radšej zakrýva oči. Samčove vkladanie každodenných spoločenských udalostí do absurdných súvislostí, bizarný komentár reality, lo-fi estetika a umný pohyb na zvukovo „bezžánrovej“ hrane sa v mnohých prípadoch javia ako ozdravný, svieži a hlavne aktuálny prúd v rámci celej slovenskej hudobnej scény. Jeho diskografia ponúka množstvo prekvapení, zábavy z nespojiteľného a dokumentárnych zvukových záznamov, z ktorých tuhne krv v žilách. V roku 2015 získal Samčo, brat dážďoviek cenu Radio_Head Awards za album roka v žánri experimentálnej hudby.

04 feb 2023

Facebook Event