WWW (CZ)

“MY FAVORITES! CZECH IT OUT!” – Stephan Stephensen (President Bongo, jeden zo zakladajúcich členov skupiny GusGus)
“This Czech band is absolutely BANGIN’ live. A fantastic mix of rhythm and technology!” – Tim Simenon (Bomb the Bass, producent albumu Ultra skupiny Depeche Mode)
BIO
Kapela WWW vznikla v Prahe na začiatku deväťdesiatych rokov, teda v období pádu komunistického režimu vo vtedajšom Československu. WWW bola jednou z prvých kapiel experimentujúcich s rapom v ČR. V neskorších rokoch začala pracovať so živými nástrojmi a odklonila sa od klasickej rapovej produkcie. V roku 2000 kapela prerušila činnosť a jej členovia sa venovali svojim ďalším povolaniam, zakladajúci hudobník Ondřej Anděra je filmový režisér a textár Lubomír Typlt je maliar.
HIGHLIGHTS
WWW sa vrátili na scénu s debutovým albumom Neurobeat v roke 2006 pod nezávislým labelem BiggBoss. WWW volí cestu prezentácie prostredníctvom autorskej štylizácie a definície hiphopu, ako priestoru pre autenticitu. Neurobeat bol vydaný ako v poradí druhy český duálny disk, ktorý obsahuje aj autorskú klipovú tvorbu kapely. Vizuálna tvorba WWW je tiež prezentovaná vo významných umeleckých galériách.
Hudba WWW originálne zlučuje postupy hiphopu, industriálu, elektroniky a voľnej skladby. Texty Lubomíra Typlta provokujú poslucháča, aby namáhal svoju predstavivosť, ich naliehavosť umocňuje široká škála básnických a fonetických prostriedkov. Texty Ondřeja Anděru využívajú rytmické možnosti jazyka v abstraktnej rovine.
WWW boli niekoľkokrát headlinermi veľkých hudobných festivalov v Čechách a na Slovensku, napríklad Colours of Ostrava a Pohoda Festival.
WWW vydali tri štúdiové albumy, oceňované kritikou v ČR aj na Slovensku. Boli nominovaný na niekoľko hudobných cien – napríklad Anděl a získali prestížnu umeleckú cenu Revolver Revue. Reprezentovali české kultúrne zázemie pre České centrá na Slovensku, v Poľsku, v Bulharsku, v Holandsku, vo Francúzsku – napríklad na festivaloch „Eurosonic Noorderslag 2009“ a v Paríži na festivale hudby „Féte de la musique 2009“.
WWW sú tiež vyhľadávaní ako tvorcovia filmovej a divadelnej hudby.
WWW boli oslovení a v priebehu existencie úspešne odohrali ako predkapela koncerty napríklad s týmito umelcami: The Goats, Sinéad O’Connor, Antipop Consortium, Dj Hudson Mohawke, Boys Noize, Public Enemy, Zebra Katz, Young Fathers, Dälek…

WWW vystúpi v rámci festivalu KUltúrne podujatie 2021

linky:
http://bandzone.cz/wwwneurobeat
http://www.youtube.com/neurobeatnik
http://soundcloud.com/and-www-band
http://www.biggboss.cz/www

Dátum

04 sep 2021
Expired!

Čas

1:00 - 2:00

Miesto

KUltúrne podujatie
Trenčiansky hrad

Organizátor

Kolomaž - združenie pre súčasné umenie o.z.

Klub Lúč

Mierové námestie 17
91101 Trenčín
Slovensko

Partneri projektu

© 2024 Kolomaž – združenie pre súčasné umenie o.z. All rights reserved

Privacy Preference Center