WWW Neurobeat (CZ) + Batcha de Mental (SK)

WWW Neurobeat (CZ)
Dystopické vízie a obrazy šialenstva v textoch Lubomíra Typlta, Sifonova úderná poetika surového prednesu a hypnotické, drásajúce beaty. Experimentálna elektronika a rap, akú nenájdete. “Srovnáme všechny rozdíly a nerovnosti – i kdyby kvůli tomu měly praskat vaše kosti.”

Batcha de Mental (SK)
Batcha de Mental a jeho remixérske alterego BDM sa v podhubí slovenskej hudobnej scény pohybuje už okolo 20 rokov. V jeho tvorbe nikdy nebola núdza o experimentovanie s obsahom i formou, takže či už ide o hip-hop, future garage, techno, grime, filthstep, glitch rave, trap, elektro disko, dubstep alebo klasickú orchestrálnu kompozíciu – skúsil si a skúša všetky polohy. Platforma – experimentálny label – ktorý pre svoje počiny vytvoril je Chernobyl Musick. Rannejšie práce (“odrezky batchových nálad”) sa dajú nájsť na Soundcloude Sety ktoré vytvára sú bezbariérová koláž žánrov a nálad – výživná horská dráha, ktorá prekvapí aj poteší a dodá duši nejedného náročného poslucháča hravú, hudobne-mentálnu katarziu.
SPOTIFY

12 jan 2024