WCK_Patagonia

Whiskyho cestovateľské kino: Patagónia

Krajina divokých fjordov, obrovských ľadovcov, vysokých vulkánov, pionierskych dediniek, nádherných tyrkysových horských jazier, ešte takmer nedotknutá turizmom. Prejdeme ňou jednou z najkrajších a najodľahlejších ciest sveta. 1240 km dlhá Carretera Austral, vedúca divočinou južného Čile cez rozľahlé panenské dažďové pralesy a viac ako 20 patagónskych národných parkov, ktorú začal stavať Augusto Pinochet v 70-tych rokoch a bola dokončená až v roku 2003. Uvidíme ale aj slávne oblasti argentínskej Patagónie ako úchvatný horský štít Fitz Roy v NP Los Glaciares alebo obrovský ľadovec Perito Moreno s rozlohou 250 km štvorcových a výškou 20 poschodovej budovy. V kontraste k tomu vyprahlá a veterná, nekonečná argentínska pampa plná lám a pásavcov prebiehajúcich cez slávnu cestu Ruta 40, po ktorej prejdeme viac ako 1500 km pustatinou až do zeleného regiónu jazier Los Lagos na severe argentínskej Patagónie. Ale aj pulzujúce a krásne Buenos Aires, či povestné argentínske steaky. Aj o tomto bude reč na ďalšom pokračovaní Whiskyho cestovateľského kina.

14 dec 2021 - 14 dec 2022

facebook event