Viva Joe Strummer 2023

Viva Joe Strummer je, dalo by sa povedať, už tradičná decembrová akcia, ktorou si pripomíname punkového warlorda Joea Strummera a jeho odkaz. Tento rok bude o to špecialnejšia, že bude ako posledná zastávka jesennej časti tour vzducholodí Mišáka Štramáka a Klipersa k ich EPčkám.

Mišák Štramák … dosť bolo hluku, alebo ako znie zaľúbenie sa do zvuku akustickej gitary? Aj tak by sa dalo opísať jeho pôsobenie na scéne od roku 2003. Punkové korene nezaprie, ale tak isto ani lásku k akustickej gitare. Cesta k nej bol tŕnistá, ale o to viac si tú slobodnú jazdu teraz užíva. Výsledkom toho je EP Neviem, ktoré vyšlo v marci v roku 2022. A v roku 2023 sa dočkalo aj svojho vinylového prevedenia.
https://misakstramak.bandcamp.com

Zabiť Františka je slovenský alt-folkový pesničkár, ktorý vo svojej tvorbe kĺbi indie-pop a česko-slovenský folk. Výrazným prvkom je jeho clivý a podmanivý hlasový prejav podčiarkujúci intertextuálne bohatú lyrickú časť hudby. V marci 2021 vydal eponymný debutový album, v súčasnosti pracuje na jeho pokračovaní.
https://linktr.ee/zabit.frantiska

Klipers predstavuje zmes synthfolku, elektroniky, post-trap-rocku a vyniká spojením emotívneho prejavu interpreta s intímnou dark wave poéziou a tradičným česko-slováckym pesničkárstvom. Vystúpenia sa miešajú so živými loopovacími sekvenciami, samplovaním, bicími a gitarou.
https://klipers.bandcamp.com

Kapela Terrible2s vznikla v roku 2020 zo štyroch pôvodných členov Živých kvetov. Založili ju speváčka a textárka Lucia Piussi spolu s Agnes Loveckou a vytvorili nové autorské duo. Vydali album Na vrchole síl, EP Vianoce a EP Slovenskoo/Šťastie. V sepembri 2023 vydali v Slnko records album Dotýkať sa oblakov. Nakoľko kapela koncertuje viac v Čechách ako na Slovensku, potešil som sa, že prijali pozvanie do Trenčína. A snáď si dáme okrem iného aj nostalgicky dni ako komíny…
https://www.terrible2s.sk

 

Dátum

15 dec 2023
Expired!

Čas

20:00

Viac info

Facebook event

Miesto

Klub Lúč
Facebook event

Klub Lúč

Mierové námestie 17
91101 Trenčín
Slovensko

Partneri projektu

© 2024 Kolomaž – združenie pre súčasné umenie o.z. All rights reserved

Privacy Preference Center