Vinylček: Vinyl-LAB Records

Večer venovaný gramofónovým platniam – vinylom. Hosťom bude Ondrej Slivka z miestnej lisovne platní – Vinyl-LAB records.

Dozvieme sa množstvo zaujímavostí priamo z “kuchyne” výroby tohto nestarnúceho nosiča, ktorého história siaha až na koniec 19. storočia a ktorý v posledných rokoch zažíva svoju “renesanciu” a teší sa stále väčšej obľube. Okrem rozprávania o vinyloch a ich výrobe sa dozvieme prečo Ondrej založil firmu na výrobu platní, s ktorými hudobníkmi spolupracoval, ale aj čo hrával ako dídžej. Porozpráva nám aj to, vďaka čomu dokázal ako prvý na Slovensku prejsť na lisovanie platní vo väčších nákladoch pre nezávislé vydavateľstvá z celej Európy. Priestor bude aj pre divácke otázky a diskusiu a okrem toho si Ondrej donesie aj “poklady” zo svojej vinylovej zbierky a niečo nám z nich pustí.

Vstupné dobrovoľné .

13 jan 2023