VeZetEnko – rezidencia

Site-specific rezidencia umelcov v Družba Drama Studio.

Stretli sa, aby dumali! Stretli sa, aby rozhodovali, stretli sa, aby sa napokon predsa len (ne)dohodli!

(Ne)modelové (divadelné) zasadnutie obecného zastupiteľstva nám umožní ponoriť sa do zásadných momentov komunálnej politiky, kde starosta nemusí vedieť, kde je sever, zapisovateľ môže byť dislektik, overovateľ mlčiaci introvert, kde každý poslanec má svoje záujmy, na ktorých mu bytostne záleží a obetuje naozaj všetko, aby ich presadil. Potrebuje večne zababraný občan Trúd vodovodnú prípojku? Komu skutočne patrí tajomná parcela C97/3? Má občan Hrot nárok na odpustenie platieb za kosenie, keď mu neprispôsobivý Emil Z. vypálil trávnik spolu s chalupou? Kto je autorom šialeného odseku 3, bodu B) Komunitného plánu? Tieto a množstvo iných kľúčových momentov praktického bytia (ne)vymyslenej obce, kde boj o schválanie Vé-Zet-Enka, teda Všeobecne záväzného nariadenia, môže sa stať, (ale aj nemusí) východiskom z existenciálneho chaosu celej komunity.

Tvorivý tím:
Michal Vajdička (koncept a réžia)
Peter Pavlac (spolupráca na koncepte)
herci: Martin Grman, Monika Haasová, Klára Jakubová, Peter Kadlečík, Števo Martinovič, Gertrud Prikler, Monika Šagátová, Andrej Šoltés, Vlado Zboroň

Vzniknuté predstavenie bude uvedené v rámci festivalu Divné veci 2023 v sobotu 24.6.2023 o 16:00 v Galérií M. A. Bazovského v Trenčíne.

 

Dátum

19 - 23 jún 2023
Expired!

Čas

8:00 - 18:00

Miesto

Družba Drama Studio

Klub Lúč

Mierové námestie 17
91101 Trenčín
Slovensko

Partneri projektu

© 2024 Kolomaž – združenie pre súčasné umenie o.z. All rights reserved

Privacy Preference Center