Ventolin

Ventolin je elektronický projekt Davida Doubka, zakladajucého člena skupiny “Kazety” a člena divadla “Nejhodnější medvídci”, ktorý na scéne pôsobí už od roku 2007. Jeho prvotinou z roku 2009 je EP “Mžitky”, v roku 2012 vydal debutovú dosku “Totem”, nasledovalo EP “Playbour” (2015) a spoločný album “The Game YS ROTTYN” s polským anonymným techno duom “RSS B0YS” (2016). Obrovský zlom v kariére Ventolina a stovky úspešných koncertov aj za hranicami Česka spôsobilo vydanie druhého radového albumu “Vitajte” (2017). Na živé hranie Ventolin používa staré samplery, analogové syntezátory a archaické drummachiny. Je milovníkom primitívneho zvuku detroitského techna a talianskeho a indického disca z 80. rokov. David Doubek prednáša kultúrnu antropológiu na Karlovej univerzite v Prahe.

21 jan 2023