Uzavretá spoločnosť + Šmox

Vianočný koncert legendárnych trenčianskych kapiel

UZAVRETÁ SPOLOČNOSŤ

Kapela vznikla v r.1991 a po 5-ročnom pôsobení si dali 20-ročnú pauzu, aby sa v r.2016 vrátili na scénu. Hudba je stavaná na punkovom základe a jednoduchosti.

ŠMOX

Skupina ŠMOX je tak trochu odľahčenou odrodou trenčianskeho undergroundu, mimochodom tradične veľmi kvalitného… Vznikla v roku 1982, t. j. v období medzi vznikom dvoch trochu známejších (dnes snáď už aj legendárnych) trenčianskych skupín: Chór vážskych muzikantov – CHVM (1980) a Bez ladu a skladu (1985). Typickým výrazovým prostriedkom ŠMOXu sú naivno-recesistické texty a recesii sa skupina nevyhýba ani v hudobnej zložke svojej tvorby, keď v skladbách kombinuje svoj underground napr. s folklórom, folkom, heavy-metalom či rapom. Po 15-ročnej odmlke (1985 – 2000) skupina ožila, začala znovu skúšať, koncertovať a v roku 2005 dokonca vydala svoje prvé CD Paranoja.

22 dec 2023