Trenčín – V uličkách času s Milanom Vrbom a Filipom Ovádkom

Prednáška spojená s diskusiou o novej knihe Milana Vrbu “Trenčín –  v uličkách času” za účasti autora a grafika Filipa Ovádka

Koncom roku 2019 pripravil Milan Vrba výstavu fotografií stáreho Trenčína, ktorá mala u verejnosti veľký úspech. Už vtedy sa začal Milan Vrba zaoberať myšlienkou zhotoviť publikáciu na danú tému. V nasledujúcich mesiacoch zozbieral materiál od viacerých už nežijúcich fotografov a keďže ho baví si plniť osobné výzvy, pustil sa do práce na knihe. A tak vznikla 300 stranová publikácia, ako pestrá mozaika krásnych retro fotografií a príbehov. Rok od vydania “jednotky”, ktorá zožala porovnateľný úspech ako výstava, sa rozhodol v publikácii pokračovať a na konci roku 2022 vydal jej druhé pokračovanie. Grafika aj sadzba oboch kníh sa nesie v modernom štýle s retro nádychom a knihy na seba nadväzujú tak vizuálne, ako aj počtom strán. V oboch prípadoch sa o celý grafický koncept, sadzbu a ilustrácie postaral Filip Ovádek.
Ak vás zaujíma ako vznikali obe publikácie, chcete sa dozvedieť niečo z pozadia ich výroby, či iné zaujímavosti, neváhajte a prídite medzi nás do Družba Drama Studio, na prvom poschodí v OD Družba, vedľa knižnice a materksého centra. Tešíme sa na Vás!

Vstupné dobrovoľné.

Dátum

22 feb 2023
Expired!

Čas

19:00 - 21:00

Viac info

Facebook Event

Miesto

Družba Drama Studio
Facebook Event

Klub Lúč

Mierové námestie 17
91101 Trenčín
Slovensko

Partneri projektu

© 2024 Kolomaž – združenie pre súčasné umenie o.z. All rights reserved

Privacy Preference Center