Sound System Movement Open Air: Ryhha, Dj Ya! & Mc T-Tank, Dub from the Ground

Sound system movement po prvýkrát vonku na dvore Klubu Lúč.

Ryhha sa na scéne objavuje ako MC v novembri 2010, odkedy svojim oryhhinálnym prínosom sprevádza crews a soundsystémy na Slovensku i v Česku. Z jeho tvorby je cítiť vplyv žánrov ako hiphop, digital reggae či jungle, no pri neskorej večeri i cesnačik. Na rozdiel od neho však nie je možné Ryhhovu tvorbu nijak škatuľkovať. Na stagi popri alkohole vsádza predovšetkým na chytrú, spoločnosť kritizujúcu lyriku a dynamickú flow. Práve jej tempo už strhlo k bujarému tancu nejedného a niekedy veru až jedného poslucháča. S mikrofónom v ruke a káblom okolo krku už absolvoval takmer každý väčší či menší reggae dancehall event a festival po celom svete s výnimkou krajín, ktoré nie sú Slovensko a Česko. Na svedomí má 4 mixtapy, jeden album, jedno EP, 3 zákazy v baroch, 6 v kluboch a už v júni vychádza jeho nový album Olla Kalla.

Dj Ya! & Mc T-Tank sú členmi miestnej Face2bass crew. Kombinujú dynamické sety plné bass music doplnené o live vokály, ktoré ešte zintenzívňujú zážitok z ich vystúpenia. Ich jedinečná kombinácia štýlov ako dubstep, grime, UKG či dnb nenechá na parkete nikoho chladným.

Dub from the Ground je zoskupenie selektorov a nadšencov do sound systémovej kultúry. Crew v pôvodnom zložení vznikla v roku 2013 v Brne odkiaľ sa po čase projekt presunul do Trenčína. Po rokoch promovania lokálnych a zahraničných sound systemov padlo na jeseň roku 2017 rozhodnutie postupne začať budovať vlastný sound system. V súčastnom zložení Botanic , Dub Skankin je crew ovplyvnená súčasnou svetovou dubovou kultúrou, reggae, dubstepom a basovou elektronickou hudbou, ktorú prezentujú na vlastnoručne vyrobenom zvukovom aparáte s pridaním špeciálnych zvukových efektoch.

https://soundcloud.com/dubfromtheground

Dátum

31 máj 2024

Čas

21:00

Viac info

Facebook event

Miesto

Klub Lúč
Facebook event

Klub Lúč

Mierové námestie 17
91101 Trenčín
Slovensko

Partneri projektu

© 2024 Kolomaž – združenie pre súčasné umenie o.z. All rights reserved

Privacy Preference Center