Punch a Judy

Detský divadelný klub: PUNCH & JUDY show (I., II., III.)

podujatie festivalu Sám na javisku 2021

Klasická pouličná maňušková „rakvičkáreň“ s prvkami násilia a bábkovej brutality. Príbehy nezodpovedného Puncha, ktorý svoje chyby a nedostatky rieši sériou vrážd. Predstavenie vychádza z pôvodných scénárov Punch & Judy. Výprava je vytvorená podľa dochovaných historických kresieb, fotografií a bábok tradičnej Punch & Judy Show. Predstavenie je tvorené z troch samostatných častí (Nová nadej, Punch vracia úder, NNávrat Puncha), medzi každou je krátka prestávka.

Pre dospelých a deti od 7 rokov
Dĺžka jednej časti: 15–20 minút, celkovo 3 časti s prestávkami

Přemysl BUKOVSKÝ je český herec, bábkoherec, improvizátor, grafik a kreativec.

Narodil sa v roku 1972 v Prahe. V roku 1991 absolvoval SOU Polygrafické – obdor sádzač a v roku 1996 ukončil štúdium na DAMU – odbor herectvo alternatívneho a bábkového divadla.
Pôsobil ako scénograf, herec a príležitostne aj ako grafik, v Divadle v Celetné v Prehe (1995 – 1997), pre filmovú distribúciu INTERAMA (predtým Gild, aktualnenyní FALCON) pripravil a realizoval slávnostné premiéry filmov: Poslední mohykán, Hrdina proti své vůli, Na Hromnice o den více a Oscar (1996), pracoval ako grafik a operátor v produkčnej a castingovej firme MINIMAX (plagáty pre Laurychovo divadlo, CD Našrot „The Guide to the Wild Years“ a CD František Sahula „Kyvadlo a jáma“) (1997 – 1998) a tiež ako kreatívny riaditeľ v reklamnej agentúre Quo (1998 – 2001) a v reklamnej agentúre REMMARK (2001 – 2002). Od roku 2002 je na voľnej nohe.

17 okt 2021

pasáž Zlatá Fatima