Pošla deva do Turca

Pozývame Vás na predstavenie divadla poézie POŠLA DEVA DO TURCA.

Ide o nevšedné divadelné spracovanie a prepojenie viacerých Hviezdoslavových balád. Predstavenie plné spevu, živej cimbalovej hudby a jedinečnej poetiky slov umocňuje dramatickú atmosféru pravdivých ľudských príbehov. Atraktívne podanie diela Hviezdoslava medzi širokou verejnosťou je ukážkou toho, že i dnes môže byť nielen pre mladých ľudí zrozumiteľný. Súčasne je pripomenutím významu tvorby spisovateľa Pavla Országha Hviezdoslava pri príležitosti 100. výročia úmrtia.

Réžia: Peter Weinciller
Hudobná úprava: Martin Budinský
Kostýmy: Folk model – Viera Černová
Účinkujú: Eva Gribová, Klára Novotná, Zuzana Ogurčáková
Cimbal: Anežka Hudáčková

Hlavným partnerom projektu je Fond na podporu umenia.

Dobrovoľné vstupné.

Na základe nového Covid automatu platného od 12.8.2021 bude Klub Lúč fungovať v režime: OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní COVID-19). To znamená, že na podujatia organizované v Klube Lúč umožníme vstup iba divákom, ktorí patria do skupiny OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní COVID-19), a budeme vyžadovať potvrdenie o očkovaní, testovaní alebo prekonaní COVID-19. Viac informácií TU

13 nov 2021