Petr VÁŠA (CZ): Fyzické básnictvo

podujatie festivalu Sám na javisku 2021

Petr Váša predstaví divákom svoje tzv. fyzické básnictvo.

Petr Váša (1965) sa narodil v Brne, vyštudoval dejiny umenia. Založil hudobné skupiny Z kopce (1985), Ošklid (1987) a A-Beat (1990). Po skončení ich činnosti sa venoval predovšetkým projektu fyzického básnictva (od 1991 predstavenia a nahrávky, od 1992 kresby-vizuálne básne, semináre a dielne na rôzných umeleckých školách a pri zvláštnych príležitostiach). Po rokoch sólového vystupovania založil hudobnú skupinu Ty Syčáci (l999), s ktorou vydal niekoľko rôznorodých albumov.
Svoju tvorbu prezentoval v čechách, na slovensku ale aj v zahraničí, publikoval ju v rôzných médiách (ilustrované knižky básní Texty, básně, poémes physiques a Návrat Plavce Jindřicha, CD Cirkus-Chaos-Minaret a Manifesto, televízne a rozhlasové relácie, výstavy, internetové prezentácie). Príbehom, manifestom aj učebnicou žánru, ktorý vytvoril a naďalej rozvíja, je kniha + DVD Fyzické básnictví. A tam, kde jeho schopnosti končia, naväzujú fiktivny hrdinovia próz Tomatom, Sni, Vida a Idealisti.

V současnosti vystupuje sám, so Syčákmi aj s obnovenou skupinou Jasná páka, učí fyzické básnictvo a pracuje na ďalších literárnych, hudobných, divadelných a výtvarných projektoch.

 

 


Dátum

13 okt 2021
Expired!

Čas

20:00 - 21:00

Miesto

Galéria M.A. Bazovského

Klub Lúč

Mierové námestie 17
91101 Trenčín
Slovensko

Partneri projektu

© 2024 Kolomaž – združenie pre súčasné umenie o.z. All rights reserved

Privacy Preference Center