Pavol Seriš, Divadlo Husa na Provázku: Takt

Klauniáda o etikete. Zamilovaný buran stratený vo svete pravidiel a konvencií. Môže vôbec získať ženu svojich snov? Dokáže vyhlásený expert na etiketu a jeho asistentka svojou svojráznou metódou vytesať z neotesanca slušného človeka? A kto je to vlastne ten… slušný človek? Premena spoločenského analfabeta v majstra taktu a sociálneho básnika. Klauniáda o etikete i o tom, či je vôbec ešte aktuálna.

Scenár, réžia a hrajú: Dalibor Buš, Tereza Marečková, Pavol Seriš
Premiéra 19. 8. 2021, Husa na provázku, Brno.

Palo Seriš je absolventom Ateliéru fyzického divadla na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne, kde v decembri 2017 dokončil i doktorské štúdium. Vo svojej tvorbe sa venuje prevažne autorskému divadlu jedného herca; momentálne má v repertoári šesť monodrám: Chutilo vám, páni?, Zo ZOO, Autor, Pri kase, Samko Tále a Pozemšťan. Za svoje autorské inscenácie získal mnoho ocenení: najnovšie Cenu za najlepší herecký výkon na festivale FITUA 2015 v marockom Agadire, Hlavnú Cenu na European Young Theatre 2015 v talianskom Spolete či Hlavnú Cenu publika na festivale Monomaffia 2016 v estónskom Pärnu.

05 nov 2022

facebook event