Palo Seriš: NA OSTRO!

NA OSTRO! je unikátny komponovaný večer Pala Seriša na pomedzí stand-up comedy a divadla. Diváci sa môžu tešiť na prierez jeho divadelnou tvorbou od počiatkov až po najnovšie kusy. Autorský herec a Trenčan s doktorátom z JAMU v Brne má momentálne na konte sedem monodrám: Chutilo vám, páni? (2011), Zo ZOO (2012), Autor (2014), Pri kase (2015), Samko Tále (2016), Pozemšťan (2019) a DADA Revue (2023). Príďte a zažijete koktejl autorských skečov, gagov, pokusov, pohybov a improvizácií. Originálny večer bude premiérou a derniérou zároveň.

Pavol Seriš je absolventom Ateliéru fyzického divadla na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne, kde v decembri 2017 dokončil i doktorské štúdium. Vo svojej tvorbe sa venuje prevažne autorskému divadlu jedného herca; momentálne má v repertoári sedem monodrám: Chutilo vám, páni?, Zo ZOO, Autor, Pri kase, Samko Tále, Pozemšťan a DADA Revue. Za svoje autorské inscenácie získal mnoho ocenení: najnovšie Cenu za najlepší herecký výkon na festivale FITUA 2015 v marockom Agadire, Hlavnú Cenu na European Young Theatre 2015 v talianskom Spolete či Hlavnú Cenu publika na festivale Monomaffia 2016 v estónskom Pärnu.

www.pavolseris.com
www.instagram.com/palo_seris