Ondřej Kolín, Divadlo F.X. Šaldy (CZ): ORTEN!

Autorská adaptácia denníkov Jiřího Ortena.

Inscenácia „Orten!“ je pôvodnou adaptáciou denníkov Jiřího Ortena, ktoré si mladý básník židovského pôvodu písal v rokoch 1939-41 až do svojich dvadsiatych druhých narodenín, kedy ho zrazila prechádzajúca nemecká sanitka. Opiera sa tiež o jeho poéziu a korešpondenciu, predovšetkým so snúbenicou Věrou Fingerovou a blízkym priateľom Ivanom Blatným.

Vďaka naliehavému herectvu Ondřeja Kolína nahliadame takmer intímne do duše dospievajúceho básnika. Osud výnimočne nadaného mladého muža sa dramaticky stretáva s dejinnou katastrofou nacismu a druhej svrtovej vojny. V období prvých lások, hľadania vlastnej identity a objavovania opojnej mágie básnickej tvorby, písanej na okrúhlych stolíkoch pražských kaviarní, sa Orten stáva v dôsledku svojho pôvodu a stupňujúcej sa nacistickej perzekúcie štvancom vo vlastnej krajine, známe mesto se mení na hrozivé nepriateľské územie a precitlivelý básnik sa ocitá v nedobrovolnej izolácií ďaleko od všetkého, čo mu bolo blízke.

Koprodukcia Divadla 3+KK a Divadla F. X. Šaldy Liberec

Scénár: Adam Steinbauer a kolektiv
Réžia: Adam Steinbauer
Dramaturgia: Libor Brzobohatý
Kostýmy: Julie Ema Růžičková
Svetelný design: Jakub Julínek
Hudba: Matyáš Krtička
Svetlo: Zdeněk Úlehla
Zvuk: Petr Čermák
Hrá: Ondřej Kolín

Podujatie sa uskutoční v rámci 29. ročníka medzinárodného festivalu divadla jedného herca Sám na Javisku 2023, ktorý podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia – hlavný partner a Mesto Trenčín.

Dobrovoľné vstupné

Dátum

15 okt 2023
Expired!

Čas

17:30 - 18:15

Miesto

Družba Drama Studio

Klub Lúč

Mierové námestie 17
91101 Trenčín
Slovensko

Partneri projektu

© 2024 Kolomaž – združenie pre súčasné umenie o.z. All rights reserved

Privacy Preference Center