Noc Divadiel: Katarína Máliková + Divadlo ZUŠ K. Pádivého – Nina Sadur: Čudná ženská

NOC DIVADIEL 2023 – Koncert spojený s divadelným predstavením.

17:00 – Katarína Máliková – live koncert

Katarína Máliková je jeden z najvýraznejších talentov na slovenskej hudobnej scéne. Jej debutový album Pustvopol (Slnko records, 2016) si získal uznanie kritikov, nominácie i ocenenia na Slovensku, aj v zahraničí a je považovaný za jeden z najžiarivejších slovenských debutov za poslednú dekádu. Postalgia (Slnko records, 2019), v poradí jej druhý štúdiový album prekračuje hranice žánru world music a zaraďuje sa medzi nahrávky v štýle synth-pop s prvkami vážnej hudby. Katarína Máliková dosiaľ vystúpila v 12 krajinách po celej Európe, jej hudba zaznela v rádiách po celom svete (BBC6, KEXP) a momentálne vystupuje sólovo, kde sa vracia k jej klasickému hudobnému remeslu. Brilantné klavírne aranžmány v jej podaní doprevádzajúvokál širokého ambitu, ktorý balansuje na často extrémnych polohách hlasových registrov. Minimalistické klavírne a vokálne improvizácie dopĺňa loopovanie, ktoré vrství vokály aj zvuky klavíra a tak vytvára snové zvukové plochy naprieč jej vystúpením.

19:00 – Divadlo ZUŠ K. Pádivého uvádza Nina Sadur: Čudná ženská

Lýdia Petrovna je vyslaná svojim podnikom na zber zemiakov a zablúdila na rozľahlom poli. Z ničoho nič sa vedľa nej objaví žena, z ktorej sa vykľuje “Zlo sveta”. To sa Lýdii Petrovne vyhráža, že ak ju v hre na naháňačku nechytí, zahynie celý svet. Ako si s touto zodpovednosťou poradí vnútorný svet Lýdie Petrovny?
Inscenácia ZUŠ Karola Pádivého v podaní jej absolventov je príležitosťou prísť si pozrieť nádejné herecké talenty, ktoré vám hrou od dramatičky Niny Sadur nastolia pálčivé otázky o svete a o krehkosti ľudskej duše.

18 nov 2023