Na Slovensku aj po anglicky vo.1

Čo znamená byť cudzincom na Slovensku? Touto otázkou a jej rôznymi podobami sa zaoberám každý deň. Cez svoje boje s týmto málo používaným a ťažkým jazykom, alebo cez snahu zapadnúť do kultúry, ktorá vyzerá nepreniknuteľná, sa pokúšam nájsť zmysel miesta a významu.
“Moje meno je Jeremy Hill. Som Američan, ktorý si cestu na Slovensko našiel vďaka svojej láske k úžasnej slovenskej deve. V minulosti som sa venoval prírodným vedám, ale po príchode na Slovensko v roku 2009 učím anglický jazyk. Tento rok som vytvoril podcast s názvom“ Na Slovensku aj po anglicky“, kde diskutujem s ostatnými cudzincami o ich skúsenostiach a živote na Slovensku.
Pre „live“ epizódu podcastu mám dvoch výnimočných hostí: Mark Taylor je lektor verejného zdravia na London School of Hygiene and Tropical Medicine. Mark vyštudoval doktorát z výživy a zdravia. Aj keď vyrastal v juchovýchodnom Anglicku, žil a pracoval v mnohých iných častiach Spojeného kráľovstva. Predtým než sa usadil na západnom Slovensku, strávil niekoľko rokov vo východnej Afrike. Baví ho šport a potulky pod holým nebom. Brian Tranter pochádza z kanadského Toronta. Za posledných dvadsať rokov žil v Prahe, Bratislave, Belehrade a krátko aj v Dubaji. Posledné štyri roky býva v Novej Dubnici. V súčasnosti je finančným manažérom pre Amazon. Brian je ženatý, má 2 deti. Vo voľnom čase sa venuje turistike a horskej cyklistike.”

05 máj 2021