Miloslav KÖNIG, Divadlo Masopust (CZ): Denník zlodeja

Podujatie sa uskutoční v rámci 28. ročníka medzinárodného festivalu divadla jedného herca Sám na Javisku 2022

GENET – BRIDEL – KÖNIG – DOHNAL

Mysteriózna opera na texty Jeana Geneta a Bedřicha Bridela pre jedného činoherca-speváka.

Jean Genet sa miesi s Bedřichom Bridelom, súčasná imaginácia z okraja spoločnosti sa miesi s barokovou imaginaciou. Zvláštne a odvážne prepojenie denníkov „prekliateho“ dramatika, spisovateľa a recidivistu Jeana Geneta, v ktorej popisuje svoju jedinečne sebadeštruktívnu filozofiu zločinu a krásy, s významnou českou básnickou skladbou z obdobia baroka autora Bedřicha Bridela „Co Bůh? Člověk?“, ponúka provokujúcu zmes tém a ich nečakané väzby. Narcistný a bezohľadne infantilný denník plný rozkoše, strachu a vzdoru proti akejkoľvek autorite se prekvapivo ladne vinie k prudkému a teplokrvnému vyznaniu a zanietenia Bridela, ktorý leží pri nohách svojho Boha, ako Genet leží pod nohami svojho milenca.

Autor: Jean Genet, Bedřich Bridel, Miloslav König, Martin Dohnal
Východzia idea: Tereza Marečková
Réžia a scéna: Jan Nebeský
Hrá: Miloslav König, na klavíri sprevádza: Martin Dohnal
Hudba:Martin Dohnal
Kostýmy: Petra Vlachynská
Vizuál: Filip Šach, Monsters

Dobrovoľné vstupné

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia – hlavný partner a Mesto Trenčín.

15 okt 2022