Matej Tále

Matej Tále je túlavý bard, predstaviteľ žánru sociálny folk. V jeho pesničkách nájdete lyrické reportáže nielen z našich dreveníc, sídlisk, vrchov či zabudnutých okresov, ale aj prípadové štúdie o spoločnosti ako celku. Matej sa nehanbí zapnúť svoj sedliacky rozum a prognózovať, čo nás asi čaká za najbližším bukom. Hrdinom Matejových piesní je prevažne individuálny hrdina – osirelý syn matky-narkomanky, manžel-konšpirátor či zblúdilá Táňa z okresu Poltár – snažiaci sa vysporiadať s trpkosťou prostredia slovenskej krajiny. Medzi jeho pamätné živé vystúpenia patria napríklad koncerty na festivaloch Flaam či Punkáči Deťom. Na jeseň roku 2020 tiež organizoval benefičné koncerty na podporu organizácie Barefoot Kidz, ktorá pomáha deťom v Nepále.

Na základe nových opatrení bude Klub Lúč fungovať v režime: OP (očkovaní, po prekonaní COVID-19). To znamená, že na podujatia organizované v Klube Lúč umožníme vstup iba divákom, ktorí patria do skupiny OP (očkovaní, po prekonaní COVID-19), a budeme vyžadovať potvrdenie o očkovaní a prekonaní COVID-19. Viac informácií TU

05 mar 2022

facebook event