Dogma Divadlo: Lorem Ipsum (premiéra)

Obrazy obyčajných ľudí, ktorí sa zdôverujú so svojimi osobnými životnými príbehmi. Potreba vyrozprávať sa, zaujať stanovisko ale aj “uľaviť si” je jedným z nosných motívov autorskej inscenácie, ktorá je koncipovaná ako sled “monovýstupov”. Na scéne sa objavuje samotvorca, sebauisťujúci sa o pravde, žena rekapitulujúca život s divadelníkom, muž, ktorý vie, že život niekto ovláda… Jednotlivé postavy dávajú istú predstavu, naznačujú, čo sa deje v priestore “mimo divadla”. Divadelná inscenácia Lorem Ipsum voľne nadväzuje na videoinscenáciu “RE: Kapitulácia”, ktorú kolektív Dogma Divadla uviedol na javisko v roku 2021.

Text: Juraj Bakoš, Kamil Bystrický, Martina Kedrová, Lukáš Šepták, Barbara Odokienková, Oskar Pompa
Účinkujú: Juraj Bakoš, Martina Kedrová, Ivan Kubica, Barbara Odokienková, Lukáš Šepták
Hudba: Matúš Homola
Réžia: Kamil Bystrický

23. premiéra divadla.

www.dogmadivadlo.sk

Na podujatia neplatia klubové karty.

Podujatie podporilo Mesto Trenčín.

27 apr 2024

Družba Drama Studio