Krzysztof Rogacewicz, Teatr Maska (PL): Paradox

Autorská dráma inšpirovaná dvoma knihami Josepha Hellera – Hlava XXII. a Záverečná.
Vizionársky príbeh plný perverznej akcie a dramatického napätia. Groteskný výlet po stopách strachu o vlastný život, ktorý poukazuje na nezmyselnosť vojny a armády ako inštitúcie, odhaľuje všetky mechanizmy riadené logikou absurdna. Jeho hrdinami je skupina šialencov, fanatikov, idiotov a oportunistov, ale predovšetkým ľudí, ktorí chcú jediné – prežiť.
A na druhej strane súčasný pohľad hlavného hrdinu na svet okolo nás, ktorý je tiež plný paradoxov a je chorým systémom, do ktorého sme, žiaľ, všetci „vtesnaní“.
Vážnosť sa tu snúbi s groteskou a múdrosť s hlúposťou. Všetko je v úvodzovkách, hoci kontext je veľmi vážny – ide o ľudský život. Hrdina ON (Krzysztof Rogacewicz) v hre zosobňuje asi tucet úplne odlišných postáv a ukazuje celú škálu svojich schopností. Predstavenie je o tom, že každý dokáže prekonať svoj strach… SO SMIECHOM…

Autor: Krzysztof Pulkowski
Hrá: Krzysztof Rogacewicz
Scenár, réžia a scénografia: Krzysztof Pulkowski
Multimédiá a hudba: Marek Oleksy
Koproducent predstavenia: Center for Culture and Art in Wrocław

Podujatie sa uskutoční v rámci 29. ročníka medzinárodného festivalu divadla jedného herca Sám na Javisku 2023, ktorý podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia – hlavný partner a Mesto Trenčín.

Dobrovoľné vstupné

13 okt 2023