Stvorenie sveta

#Kjúb 16: Divadelný večerníček: Stvorenie sveta

Na počiatku nebolo nič. Vôbec nič. Nebola ani zem, ani hviezdy, ani mesiac, ani tráva, ani moria, ani zvieratá, ani ľudia. Bola len tma a ticho. A v tej tme a v tom tichu žil Pán Boh. Stvorenie sveta je jeden z najzaujímavejších a najstarších príbehov. Rozpráva o tom, čo Boh stvoril za šesť dní: svetlo, zem, vodu, rastliny, zvieratá a napokon človeka. Ako je ale možné, že sa deň strieda s nocou, že rok má štyri ročné obdobia, že existuje voda pozemská, ale aj nadzemská? Prečo človek vyzerá tak, ako vyzerá? V našom predstavení uvidíte nielen zázraky, ale aj to, ako vznikol vesmír, ako to, že slnko svieti vždy len na určitú časť planéty, prečo sú niektoré zvieratá len vo vode a iné len na suchu alebo vo vzduchu. Predstavením vás bude sprevádzať samotný stvoriteľ so svojím pomocníkom Gabom. Čo jeden vo svojej nekonečnej dobrote vymyslí, ten druhý z lásky k nemu vyrobí. A tak to ide už od počiatku vekov. Uvádza Divadlo ZkufraVon.

Scenár: Daša Krištofovičová
Réžia: Andrej Šoltés
Scénografia: Daša Krištofovičová
Hudba: Dalibor Kocián (Stroon)