Johanna Schellhagen: Hlučná jar (premietanie + diskusia)

Premietanie nového dokumentu Johanny Schellhagen “Hlučná jar” v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.

Z technických príčin sa po premietaní neskutoční plánovaná online debata s režisérkou Johannou Schellhagen. Namiesto toho Vás pozývame na besedu so Znepokojenými matkami a Karmínou – o odkaze filmu, o klimatickom aktivizme na Slovensku či o výzvach, pred ktorými stojíme. Tešíme sa na Vaše otázky, postrehy a názory.

Naši hostia:
Znepokojené matky
Členovia redakcie blogu Karmína

Začneme o 18:00 krátkym predstavením Znepokojených matiek a Karmínou a následne premietaním filmu a budeme pokračovať diskusiou. Tešíme sa na Vás!

Školské štrajky, okupácie ťažobných veží, masové demonštrácie či blokády dopravy: klimatický aktivizmus sa najrôznejšími prostriedkami usiluje zabrániť hroziacej pohrome. Aj na Slovensku sa v tomto hnutí angažuje najmä najmladšia generácia, ktorú zradikalizovala nečinnosť štátov a prázdne sľuby firiem. Nový dokument režisérky Johanny Schellhagen vyzýva na diskusiu o tom, aké stratégie môžu viesť k skutočnému obratu, čo všetko vlastne treba zmeniť – a akých spojencov bude klimatické hnutie potrebovať, ak chce zvíťaziť nad systémom, ktorý spaľuje planétu.

“Volám sa Johanna. Som mediálna aktivistka. Už dvadsať rokov filmujem štrajky a sociálne hnutia. Veľmi neskoro som pochopila, čo za katastrofu je klimatická zmena. Keď mi to konečne došlo, rozhodla som sa, že sa pokúsim sprístupniť klimatickému hnutiu všetko, čo som sa naučila od štrajkujúcich pracujúcich. Všetci by sme totiž mali pochopiť niečo veľmi dôležité. Tak teda začnime.“

Johanna Schellhagen je nemecká dokumentaristka a členka kolektívu Labournet.tv, ktorý zhromažďuje filmový materiál o bojoch pracujúcich na celom svete.

Vstupné je dobrovoľné a podporíte ním vznik ďalších filmov z produkcie labournet.tv.

Trailer k filmu so slovenskými titulkami: https://www.youtube.com/watch?v=AAcJGhhLjxA

Johannin starší dokument „Priestor na dýchanie“, ktorý sa venuje desaťročiam robotníckeho odporu v nemeckom závode automobilky Opel, mal na Slovensku premiéru v roku 2019. So slovenskými titulkami je k dispozícii online:
https://www.youtube.com/watch?v=85BqfjrN_Eg
Archív filmov na labournet.tv:
https://en.labournet.tv/videos

Dátum

22 mar 2023
Expired!

Čas

18:00 - 22:00

Viac info

Facebook event

Miesto

Klub Lúč
Facebook event

Klub Lúč

Mierové námestie 17
91101 Trenčín
Slovensko

Partneri projektu

© 2024 Kolomaž – združenie pre súčasné umenie o.z. All rights reserved

Privacy Preference Center