Jerguš Oravec

#Kjúb 01: Jerguš Oravec

Jerguš Oravec je multiinštrumentalista, spevák, textár, hudobný skladateľ a producent. V roku 2015 s Tammy (Tamara Nižňanská) spolu založili kapelu The Youniverse. Vystupoval na festivaloch Sziget (2013), Blues Alive Polsko/CZ (2012/2013) Pohoda (2019 s The Youniverse), Grape (2019 The Youniverse) a dalších. Má za sebou účinkovanie v niekolkych televiznych relaciach a spolupracoval s mnohými umelcami ako: Richard Müller, Andrej Šeban, Tomáš Sloboda (Sounds Like This, LePayaco) Peter Lipa, Ivan Tásler a I.M.T. Smile, Katarzia, Talkshow, Billy Barman, Martin Valihora, Katka Korček (Made 2 Mate), Erich “Boboš” Procházka, Peter “Bonzo” Radvaniy, Štefan Lengyel, Emil Frátrik, Juraj Tatar, Jozef Bednárik a iný… Debutové LP „Na Ramenách Otcov“ vydal ako nepodpísaný umelec vo vlastnej produkcii.
www.jergusoravec.com

17 apr 2020