JANO DOE (SK)

Jano Doe je sólový projekt kurátorky, kultúrnej manažérky a konštruktérky nástrojov Kataríny Gatialovej. Je členkou live-codingového Kolektívu alebo noisových skupín „Inocenc“ a „Augiášův sonický chlév“. Jej živé vystúpenia majú formu live-patchingu – všetky signálové cesty vznikajú na jej vlastnoručne vyrobenom modulárnom syntezátore priamo pred publikom v kombinácií s no-input väzbením mixpultu a zašumenými kazetovými slučkami. Vznik a tvarovanie signálu sú demonštrované na obrazovke osciloskopu a lo-fi estetiku príležitostne doplňujú svetelné efekty v podobe horiaceho modulu alebo napájacieho zdroja.
Vo svojej sólovej tvorbe pomocou extrémneho využitia zvukových frekvencií skúma limity ľudského sluchu a vysmieva sa hlukovým emisiám.
Kvílenie a zle skombinované rytmy. Psychotický hluk bez štruktúry a citu. To všetko vychádza z nástroja, který skôr pripomína koryto ako modulárny syntezátor. Jano Doe je schizofrenický sólo projekt, ovládaný slabými nervami a menštruačným cyklom. Pred vystúpením odporúčame nedráždiť, môže dôjsť k deštrukcii zvukovej aparatúry aj vášho sluchu.

Jano Doe vystúpi v rámci festivalu KUltúrne podujatie 2021

linky:
https://genot.bandcamp.com/album/duranzie
https://soundcloud.com/janodoe
https://monoskop.org/Katarína_Gatialová

Video:
https://vimeo.com/353080265
https://vimeo.com/264326260
https://vimeo.com/204904277

Dátum

03 sep 2021
Expired!

Čas

23:45 - 12:15

Miesto

KUltúrne podujatie
Trenčiansky hrad

Organizátor

Kolomaž - združenie pre súčasné umenie o.z.

Klub Lúč

Mierové námestie 17
91101 Trenčín
Slovensko

Partneri projektu

© 2024 Kolomaž – združenie pre súčasné umenie o.z. All rights reserved

Privacy Preference Center