Human Forum Trenčín 2023 – strategické stretnutie občianskej spoločnosti

Občianska platforma pre demokraciu v spolupráci s Inštitútom pre demokraciu pri Univerzite Mateja Bela a sieťou kultúrnych centier Anténa pozýva na celodenné strategické stretnutie občianskej spoločnosti v Trenčianskom kraji.

Ciele stretnutia sú:
• posilňovanie občianskej spoločnosti
• postoj občianskej spoločnosti v nadchádzajúcich voľbách
• spolupráca a sieťovanie mimovládnych neziskových organizácií a jednotlivcov v regióne
• prepájanie, spoznávanie sa a dosahovanie synergie medzi sektorom občianskych združení, akademického sektora, študentov, lokálnych cirkevných organizácií, verejnej správy a podnikateľov

Program Strategického stretnutia občianskej spoločnosti:

9:30 – príchod, registrácia, káva a čaj
10:00 – sociologický vhľad do nálady v spoločnosti v porovnaní s krajinami Európskej únie, s Michalom Vašečkom z Bratislava Policy Institute
11:00 – prestávka na kávu
11:15 – diskusia v menších skupinách, Čo a aké hodnoty by sme mali komunikovať v nadchádzajúcich voľbách, aby sme ochránili demokraciu?
12:30 – obed
13:15 – Prezentácia výstupov z diskusie v skupinách a tzv. analýza SWOT – Na čom budeme vedieť stavať spoluprácu pre rozvoj demokracie v regióne?
14:45 – prestávka na kávu
15:00 – okrúhly stôl ako súčasť série diskusií „Summit for democracy“ na tému: Ako môžu štátne inštitúcie v spolupráci s občianskou spoločnosťou posilniť vznik lokálnych demokratických spoločenstiev? Moderovaná diskusia zástupcov mimovládneho a akademického sektora s veľvyslancom pre ľudské práva Petrom Burianom z MZVaEZ
16:30 – neformálne posedenie a rozhovory (sieťovanie)

Podujatie je súčasťou série podujatí vo všetkých krajských mestách počas roka 2023. Po stretnutiach v Košiciach, Trnave, Prešove, Bratislave a Žiline sa presúvame do Trenčína, až po novembrové Human Forum v Banskej Bystrici.

Pre registráciu, prosím, vyplňte registračný formulár TU, na ktorého základe vás o ďalšom priebehu budeme informovať emailom.

Workshop je bezplatný, organizátori zabezpečia účastníkom obed a občerstvenie počas dňa. Tešíme sa na vás v Trenčíne.
S pozdravom, Občianska platforma pre demokraciu

07 jún 2023

Družba Drama Studio