Hudobno-meditačné popoludnie

Srdečne pozývame na príjemné podujatie nazvané Hudobno-meditačné popoludnie – hudbou k meditácii, meditáciou k hudbe. Pozvali sme troch zástupcov mužskej energie, aby nás zasvätili do svojho umenia, potešili naše duše, naladili na zvládanie životných situácií, naviedli nás na cestu lásky a slobody mysle.

Program:
15:00 – 16:00 – Rami Shaafi
17:00 – 18:00 – Peter Baláž
19:00 – 20:30 Janko Svetlan Majerčík

www.majdapekna.sk/hmp/index.html

RAMI SHAAFI – mužský reprezentant RAMIVANY, mediálne známej dvojice prezentujúcej spirituálnu tvorbu zvukov a hudby – nás prevedie Liečivou Cestou Zvukom, kde sa budeme môcť ponoriť do magických zvukov alikvótneho spevu, mongolských hrdelných spevov a tradičných hudobných nástrojov z celého sveta, ako napríklad didgeridoo, indiánske flauty, duduk, drumble, jazýčkové bubny, spievajúce misky, symfonické gongy, zvonkohry… Liečenie zvukom nastáva, keď liečiteľ používa zvuky z hudobných nástrojov alebo hlas, aby pomohol ostatným relaxovať alebo meditovať a umožňuje týmto zvukom, ktoré sú zároveň vibráciami, prúdiť okolo a cez osobu. Tieto vibrácie pracujú na bunkovej úrovni, pomáhajúc telu, rovnako pomáhajúc aj s emóciami a náladou, aby sa človek uvoľnil a tým pomáhal svojmu telu s jeho vlastným procesom uzdravovania. Príďte si zažiť tento proces, ponoriť sa do čarovných vibrácií zvukov.

www.sk.ramivana.com

Peter Baláž – majiteľ vydavateľstva Espero, nás zasvätí do základov theravádovej meditácie. Peter sa k meditáciám dostal cez bojové umenia – a následne boj opustil a začal sa venovať meditovaniu 🙂. Stal sa z neho „pokojamilovný bojovník“ 🙂. Od strednej školy sa zaujíma o výskum vývoja ľudského vedomia – a praktizuje ho na sebe. Nie je prívržencom žiadnej školy, žiadneho učenia – najviac ho ale ovplyvnili traja ľudia: Marian Repka, Jiddu Krishnamurti a Budha. Marian ako slovenský autor dokázal jasne opísať základné pravidlá meditácie, Krishnamurti celý život vysvetľoval potrebu „vnútornej revolúcie“ – ktorá sa ale dá dosiahnuť jedine meditáciou no a Budha ako doteraz posledný dokončil evolúciu človeka a „vrátil sa domov“ 🙂. Z učení je Petrovi ale samozrejme najbližší pôvodný, tzv. Theravádový budhizmus – ktorý zachováva Budhovo učenie v jeho čo najčistejšej forme.

www.espero.sk

Janko Svetlan Majerčík – bard folkovej hudobnej scény k nám prichádza s príjemnou hudbou plnou malebných melódií a textov. Veľmi ťažko sa jeho hudba opisuje, treba ju zažiť, vnoriť sa do nej, nechať sa čičíkať vo farebných zvukoch melódií a vnímať silu textov. Na poslucháčov pôsobí terapeuticky, jeho texty sú plné životných právd, srší z nich skúsenosť a múdrosť. Blahodárne pôsobí na fyzickú i psychickú úroveň nášho tela. Rozvibruje každú čiastku nás a spojí nás ako bytosti v jedno vedomie.

Vstupné: 18 € / predpredaj, 25 € / na mieste – počet vstupeniek je limitovaný

07 máj 2022