HANKA G & Ondrej Krajňák

HANKA G a Ondrej Krajňák sú známi svojimi strhujúcimi mimoriadnymi hudobnými vystúpeniami, kde prepájajú jazzovú, soulovú a gospelovú hudbu. Na koncerte odznejú skladby z ich spoločných ocenených albumov Essence, Twin Flame ako aj najnovšieho albumu Ballads in the Key of Love. Na albume Essence spracovali ako jedni z prvých na Slovensku slovenské folklórne skladby do jazzových aranžmámov. Koncerty Hanky a Ondreja patria k nezabudnuteľným hudobným zážitkom, preto určite nepremeškajte túto príležitosť počut ich na živo po viac ako dvoch rokoch po pandémii Covid.

HANKA G patrí k najrešpektovanejším slovenským jazzovým & world-music speváčkam, ktorá ako jediná zo Slovenska úspešne pôsobí na jazzovej a gospelovej scéne v New Yorku už vyše 6 rokov. Prepája slovenský folklór, jazz, gospel a koncertuje so svojím kvartetom po celom svete. Jej zvučný, gospelom znejúci silný hlas pripomína legendárnu divu Mahaliu Jackson. Hankina americká „púť“ sa začala ešte počas jej pôsobenia na Slovensku, kedy otvárala koncert svetových amerických speváckych jazzových hviezd súčasnosti – Kurta Ellinga a Cassandry Wilson. Cassandra sa o nej vyjadrila ako o „najlepšej z nastupujúcej generácie“, stala sa jej mentorkou a podporuje jej talent v USA. Hanka je držiteľkou niekoľkých ocenení, vrátane prestížnej ceny L. Martoníka za vynikajúce interpretačné výkony ako „Jazzman roka“ z roku 2017, kde sa stala iba druhou ocenenou ženou počas 26-ročného udeľovania tohto ocenenia. Jej albumy “Essence“, “Twin Flame“ a “Universal Ancestry“ boli nominované v kategórii jazzovej hudby ako „albumy roka“ na jazzových cenách ako Esprit a Radio Head Awards.
Svoj 4 album “Universal Ancestry“, nahrala Hanka v New Yorku a prizvala si 14 top hudobníkov jazzovej, gospelovej, R&B a popovej americkej scény, ktorí majú na konte množstvo nominácí ako aj priamo ocenení Grammy, či skvelé spolupráce s hviezdami svetového formátu, ako napríklad Whitney Houston, Aretha Franklin, Chaka Khan, Stevie Wonder, Jay-Z, Beyoncé… Album zožal množstvo pozitívnych ohlasov od svetových hudobných kritikov vrátane prestížnych jazzových časopisov po celom USA ako All About Jazz, JazzWeekly, Jazztimes, ale aj v Európe, Izraeli či najväčsom jazzovom časopise v Japonsku, JazzLife. Album sa úspešne hral po celom USA v jazzových rádiách a držal 5 mesiacov v najprestížnejšej americkej jazzovej hitparáde JazzWeek chart v svetovej hudobnej konkurenicii, z toho 8 týždňov v top 100 (najvyššie na 71 priečke). Album ”Universal Ancestry” bol nominovaný aj v prestížnych amerických hudobných oceneniach, Grammy Awards.
HANKA G v súčasnosti vydáva nový (v poradí svoj piaty) album “Ballads in the Key of Love“, ktorý opäť nahrávala v New Yorku spolu so špičkovými americkými jazzovými hudobníkmi koncom roka 2022. Album “Ballads in the Key of Love“ má ambíciu priniesť medzi ľudí viac lásky a porozumenia v pohnutej dobe, kde nás obklopuje zo všetkých strán veľa nenávisti a neporozumenia. Na albume sa spolupodielal aj slovenský významný klavírista Ondrej Krajňák.

Ondrej Krajňák je považovaný za jedného z najlepších jazzových klavíristov na slovenskej a českej hudobnej scéne. Patrí k najobsadzovanejším jazzovým muzikantom v strednej Európe a počas svojej kariéry participoval na nahrávkach vyše 40 albumoch. Ondrej spolupracoval s najlepšími hudobníkmi na slovenskej a českej scéne ako Ida Kellarová, Iva Bittová, Oskar Rosza, Radovan Tariška, Oto Hejnic, Juraj Bartoš a mnohími ďalšími. Na jeho hre je badateľný vplyv hudobníkov ako Oscar Peterson, Gonzalo Rubalcaba, Chick Corea alebo Adam Makovic, z predstaviteľov vážnej hudby ho ovplyvnili Johann Sebastian Bach, Béla Bartók, Fryderyk Chopin a Sergej Prokofjev. Ondrej Krajňák spolupracoval s HANKOU G na jej prvých troch sólových CD (Reflections of My Soul, Essence a Twin Flame).

www.hankag.com

Dátum

29 jan 2023
Expired!

Čas

19:30 - 21:00

Viac info

Facebook event

Miesto

Klub Lúč
Facebook event

Klub Lúč

Mierové námestie 17
91101 Trenčín
Slovensko

Partneri projektu

© 2024 Kolomaž – združenie pre súčasné umenie o.z. All rights reserved

Privacy Preference Center