FROG JAM XXVI.

Frog Jam tentokrát s komunitným rozmerom i prísľubom z atraktívnej súčasnej slovenskej produkcie. Znieť budú sviatočne-tvrdé gitarové aranžmány, hypnotické groovy, spontánna elektronika a snové pesničkárstvo na pomedzí reality.

lineup:
19:15 doors open
19:30 Personal Spaces
20:45 DASA
22:00 Charm’s Kids
23:00 Crycheek
0:30 DJ MYSLIVEC

PERSONAL SPACES
Personal Spaces z Trenčína vo svojej čisto inštrumentálnom zložení kombinujú žánrové motívy post-rocku, psychadélie, či krautrocku. Ich dynamika sa mení skrz ambientne textúry a hypnotické rytmy a vrcholí v mohutných aranžmánoch alebo zaniká v hmlistom opare. Odporúčame debutové EP Tiberghien (2022).

DASA
DASA so svojím pestrým katalógom prichádza do československého kontextu z Londýna, kde stála na pódiách klubov s kultovým statusom. Stačí spomenúť Windmill v Brixtone (z ktorého, áno – vzišli mnohé skupiny, ako black midi alebo BC,NR). Jej tvorbu zľahka definujú citlivé aranžmány a snová perspektíva v popredí so sebavedomím vokálom. Jej debutové EP Come Through je art-popová deska n.1 a to isté môžeme hovoriť o jej aktuálnom singli wife now. Príslub veľkých vecí.

CHARM’S KIDS & MATUS O.
Medzinárodný hudobný projekt Charms Kids reštartuje s vokalistom Matúšom Oravcom (z Trenčína). Melancholické piesne definuje krehká intimita. Kompozície na orbite lásky – temnej, žiarivej, pominuteľnej aj nekonečnej. Projekt sa predstavil s pozitívnym ohlasom aj na tohtoročných festivaloch Sharpe, Pohoda a Slovenské alternatívne leto.
“Matúš Oravec je veľký, mnohými stále neobjavený talent slovenskej scény, kapela spája rôznorodých ľudí nielen v rámci samotného hudobného telesa ale aj pod pódiom.” (Hudba.sk)

CRYCHEEK
Crycheek prináša novú perspektívu a vlny spontánnosti a kuriozity do súčasnej slovenskej elektronickej scény. Jeho skladby sa nachádzajú na pomedzí viacerých žánrov – okrajovo breakcore, jungle, techno alebo ambient. Vo vnútri nich je pulzujúca elektromagnetická sila a tanečné groovy vzpierajúce sa do všetkých strán. Odporúčame debutové EP INFORMICA.

DJ MYSLIVEC (Midi Lidi)
Ako DJ Myslivec vystupuje Prokop Holoubek z formácie Midi Lidi. Prokop Holoubek je český hudobník, herec, ale taktiež organizátor koncertov a hudobný manažér. Založil agenturu Bumbum Satori a spolupracuje s Klubom Lúč takmer od jeho novodobej histórie od roku 2005.

26 dec 2023