FROG JAM XXV. other edition

🐸 Tradičný lokálpatriotný festival dobrej hudby a nálady.

Line Up:
19:00 Karol Mikloš
20:00 Uzavretá Spoločnosť
21:00 Take Shelter
22:00 Audiobug
23:00 Autumnist: Autumata (machines only set)

časy sú orientačné a môžu sa meniť

———————————
Karol Mikloš
Karol Mikloš vystupuje ako sólový spevák od roku 1993. Po niekoľkých skladbách na kompiláciách GA Records mu v tomto vydavateľstve v roku 1997 vyšiel debut The Same MistHere (so singlom Tomorrow) v produkcii Laca Lučeniča, ovplyvnený na Slovensku vtedy nevídaným zvukom ostrovných gitaroviek, za ktorý si vyslúžil nomináciu v slovenských Grammy na cenu Objav roka. Na druhom albume Vis-à-Vis(2002) sa prvýkrát objavili slovensky spievané skladby (vrátane Všetko čo smieme chcieť a Celý) a prvé koketovanie s elektronikou, za čo bol hudobník odmenený nomináciou v cenách IFPI Aurel v kategórii Spevák roka. Tretí album The Past of the Future (2008) predstavil farbistý návrat k živému zvuku, ktorý je organicky kombinovaný s elektronikou. Album, ktorý vyšiel na značke Deadred/Starcastic, bol nominovaný na Radio_Head Awards v poslucháčskej kategórii aj na cenu kritikov a bol predstavený ako album týždňa na pražskom Rádio Wave. Nasledovala dlhšia odmlka, počas ktorej sa prihlásil iba skladbou Life Is a Full-Time Job, ktorá sa objavila na výročnej kompilácii Ten Deadred a vo filme O mladých rodičoch 2. V roku 2015 potom začal s vynovenou kapelou pracovať na Poisoned EP, ktoré vyšlo vo februári 2017 na vinyle a v digitálnej verzii opäť na značkách Deadred a Starcastic Records. Takmer presne o rok neskôr sa objavila aj alternatívna verzia tohto titulu v podobe kolekcie remixov s jednoduchým názvom Poisoned EP RMXS. Po úspešnom neplánovanom singli Truth Is Most Days I’d Rather Stay Home vydanom v apríli 2020 na začiatku koronového obdobia a príspevku na výročnú kompiláciu Deadred XX vo forme skladbyJust Another Day. Po júnovom pilotnom singli Awkard Laughter vyšiel v septembri 2022 štvrtý album Karola Mikloša pod názvom This Side of Town

 

TAKE SHELTER
Trenčianska štvorica nadšencov post-rock-alternatívnej scény, ktorá prelína staré dobré časy s novými a lepšími zajtrajškami. Kataklizmatický zvuk zániku vesmíru strieda prívetivý a očistný príliv oceánu na slnečné a pokojné pobrežie. Je to súčinnosť všetkých elementov, všetkých sŕdc, priateľstva a presvedčenia že hudba je liek o ktorý je nutne sa podeliť, ktorý je nutné zdieľať.

https://bandzone.cz/takeshelter

UZAVRETÁ SPOLOČNOSŤ
Kapela vznikla v r.1991 a po 5-ročnom pôsobení si dali 20-ročnú pauzu, aby sa v r.2016 vrátili na scénu. Hudba je stavaná na punkovom základe a jednoduchosti.

AUDIOBUG
Do uší prenikne svieži zvuk ostrej gitary, podčiarknutý jednofarebnou basou, hladivými bicími a vtieravým popsychravým hlasom. V skladbách nájdete zmes všetkého, čo tu už raz bolo, ale predsa len aj niečo, čo ste ešte nepočuli – od alternatívneho rocku cez grunge až k post punku. V každej skladbe je niečo, čo môžete hľadať a objaviť. Od roku 2017 dokončili svoje druhé demo, aktuálne tvoria tretie. Štvorčlennej skupine Audiobug z Trenčína prídete na chuť – najlepšie chutí naživo!

AUTUMNIST: AUTUMATA (machines only set)
Autumnist je obvykle päť až sedemčlenná živo-elektronická kapela s autorskou videoprojekciou. Autumata bola pôvodne núdzová pandemická existencia hraná iba s podporou laptopov a iného hardwaru. Napokon ale daľej pokračuje v koexistencii s full bandom, momentálne ako duo Ďurajka-Hubinák. Prezentuje elektronickejšiu tvár Autumnist a snaží sa hrať iba skladby ktoré nikdy (alebo už veľmi dlho) nebolo možné zažiť live. Povedzme že Autumata operuje s IDM, breakbeatom, dubom a viac či menej kontrolovaným hlukom.

Dátum

26 dec 2022
Expired!

Čas

19:00 - 23:55

Viac info

Facebook event

Miesto

Klub Lúč
Facebook event

Klub Lúč

Mierové námestie 17
91101 Trenčín
Slovensko

Partneri projektu

© 2024 Kolomaž – združenie pre súčasné umenie o.z. All rights reserved

Privacy Preference Center