DVA (CZ) - 28/10/2023 - Klub Lúč, Trenčín

DVA (CZ)

Pre kapelu DVA majú hudobní kritici vyhradenú škatuľku „nezaraditeľné“ – dvojica v zložení Jan Kratochvíl (On) a Bára Kratochvílová (Ona) zhmotňuje svoje originálne hudobné vízie nespočetnými prostriedkami: svoju predstavu o tom, ako má znieť tango napĺňajú beatboxom a klarinetom. Čerpajú aj z estetiky kabaretu alebo cirkusu. Príbehy z vlastných svetov potom popisujú vlastným vymysleným jazykom – práve preto sa pre ich hudbu vžilo označenie „folklór neexistujúcich národov“. Za obdobie svojej existencie stihli obísť prakticky celú Európu. Ťažisko tvorby kapely DVA leží v živých vystúpeniach. Koncerty sú vyhlásené predovšetkým hravosťou a kreativitou – obaja členovia na pódiu s úplnou samozrejmosťou striedajú hudobné nástroje, zaznieva gitara, živé slučky, saxofón, klarinet, dychový midikontroler, megafón, ale aj rôzne hračky.

28 okt 2023