Dukla (cz) + dné (cz)

DUKLA

Pražská kapela hrajúca gitarový pop, ktorý nesie odkaz novej vlny, post punku a deväťdesiatkových gitaroviek.

dné

dné je Ondřej Holý, žijúci v Prahe. V rokoch 2009 – 2013 vydal štyri EP prostredníctvom rôznych vydavateľstiev (Heat Death, AMDISCS, Bad Panda etc.) a odohral viac ako 50 koncertov. Od roku 2010 pracoval na svojom debutovom albume. Nahrávka pomenovaná “These Semi Feelings, They Are Everywhere” vyšla 18. novembra 2016 na Majestic Casual Records. Vzbudila pozornosť medií ako Noisey, C-heads, NOWNESS, Wonderland. Krátko na to vyhral dve ocenenia za Album roku od českých kritikov (Vinyla, Apollo) a za Elektronický album roku (Anděl). Zložil hudbu k HBO dokumentárnemu filmu “Nothing like before”. Soundtrack vyšiel v apríli 2018.

Ohlasy médií:
“Between pristine production and strong songwriting, dné consistently turns less into more.” Sputnik Music
„dné prefers trapping sounds from real life audio – which can be as simple as moving boxes or recycling glass and plastic – and mixing them into his tracks. The result is a raw,unique sound that stands out from other musicians.“ – Wonderland

23 mar 2024