Dogma Divadlo: Suveréni (1. repríza) ! ZMENA TERMÍNU !

Z technických príčin je predstavenie presunuté na sobotu 2.4.2022. Ďakujeme za pochopenie!

Pes sa po stáročia motal vždy niekde okolo ľudských nôh. Vraj najlepší priateľ človeka. Pravdou ale je, že bol skôr dobrým pomocníkom a sluhom. Až v posledných desaťročiach sme tvrdenie o najlepšom priateľovi začali brať doslovne a urobili sme zo psa člena rodiny. Mnohí z nás si občas povzdychnú, aká škoda, že pes nevie rozprávať. Čo keby sme tento povzdych zobrali vážne a skúsili si predstaviť situáciu, že pes si naozaj osvojil našu reč. Suveréni sú hrou o ľudskej náture, o potrebe a túžbe vydávať či prijímať rozkazy, o štátnych a ďalších mocenských štruktúrach. O tom, že keď niečo končí, nemusí zákonite hneď niečo nové začínať.

Text: David Zábranský, Juraj Bakoš, Kamil Bystrický
Účinkujú: Juraj Bakoš alt. Kamil Bystrický a Človek
Hudba: Richard Lalik, Martin Fačkovec
Pohybová spolupráca: Tomáš Plánka
Koncept a réžia: Kamil Bystrický

www.dogmadivadlo.sk

20. premiéra divadla.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia – hlavný partner a Mesto Trenčín.

26 feb 2022