Detský divadelný klub: Keby ryby vedeli…

Detský divadelný klub na Trenčianskom hrade

Keby ryby vedeli… je príbehom objavovania nie len krás ale aj nerovnosti a neférovosti. Naša sardinka sa aj v mori ale aj v ľudskom suchozemskom svete stretne s krásami, ale aj s nepeknými stránkami nášho sveta. No to jej nebráni objavovať, pomáhať a otvoriť pod oceánom prvú morskú zoo, kde vystaví ľudí a všelijaké iné potvory. Zároveň ide o multimediálne dielo pracujúce s animáciou, bábkovým a pohybovým divadlom, hudbou, filmovými zložkami. Hoci aj zamerané na deti, malo by priniesť dostatočne silný výtvarný zážitok aj dospelým.

Sardinky sú známe tým, že hoci aj stovky z nich vedia plávať ako jedna. V pôsobivých formáciách sa pohybujú po mori a spoločným pohybom vytvárajú ilúziu, že sú veľká ryba, ktorú len tak niekto nepremôže. Čo by sa ale stalo, ak by jedna z nich nebola dostatočne pohybovo nadaná? Čo ak by jedna z nich nevedela choreografiu tohto rybieho aerobicu?

účinkujú: Martina Havierová a Andrej Purkart

Miesto: amfiteáter Trenčianskeho hradu

Vstupenky bude možné kúpiť si v deň konania predstavenia v pokladniach Trenčianskeho hradu v rámci hradných okruhov.

03 sep 2023

Trenčiansky Hrad