Breaking Soundz: LIXX + WYCHITAWACS + TWIST

BREAKING SOUNDZ je lokálna rezidentná klubová noc dja Wychitawacsa zameraná najmä na zlomené beaty (breakbeat a drum’n’bass), ktorá vznikla pred 19 rokmi a po dlhšej hybernáci sa opäť vracia do svojho domovského Klubu Lúč a ku svojim hudobným koreňom. V ďalšej etape svojej existencie sa popri rezidentnej dvojici TWIST & WYCHITAWACS predstaví ako hosť či headliner výrazná osobnosť slovenskej dnb scény DJ LIXX.

LIXX je rodák zo západoslovenského mesta Trnava. Jeho pôsobenie na hudobnej scéne zahŕňa nespočetné množstvo aktivít. Už viac ako 20 rokov sa venuje djingu, v ktorom hlavnú úlohu hrá drum&bass. Aktuálne stojí za projektom drum&bassovej show SIGNAll_FM a rovnomennou sériou klubových, či festivalových eventov a tiež za obľúbenou drum&bass značkou Basshaze. Je súčasťou hudobnej školy LFO.sk, kde sa venuje práve Djingu. Začiatkom roka 2021 rozbehol sériu svojich LixxLIVE streamov. V roku 2001 stál za vznikom úspešnej drum&bass značky Beatz, ktorej história sa písala viac, než 9 rokov. O čosi neskôr dostáva priestor v Rádiu_FM a dnes už štrnásty rok pripravuje, vysiela a moderuje pravidelnú reláciu o drum&basse – SIGNAll_FM. Okrem iného má za sebou redakčnú prácu pre viaceré online aj offline hudobné magazíny a aktívne sa venuje audiovizuálnej tvorbe. Po bohatých promotérskych skúsenostiach z minulosti sa aktuálne venuje organizovaniu klubových drum&bass nocí BASSHAZE, SIGNAll_FM Night a so značkou SIGNAll_FM sa podieľa aj na väčších eventoch, či festivaloch. Vďaka nim na Slovensku vystúpili často po prvýkrát mená ako Calibre, DRS, Alix Perez, Break, Technimatic, LSB, SpectraSoul, Skeptical, Bop, Rockwell, DLR, Lenzman, Redeyes, Phil Tangent, Tokyo Prose, Makoto, Commix, Dub Phizix & Strategy, Zero T a mnoho ďalších.
Lixx je trojnásobným držiteľom ocenenia “Najlepší slovenský drum&bassový DJ” podľa ankety Slovak Drum&Bass Awards. V roku 2012 sa mu podarilo vyhrať djskú súťaž prestížneho festivalu Sunandbass na Sardínii. Práve atmosféra tohto fantastického eventu ovplyvňuje počas posledných rokov jeho hudobné chúťky. Okrem drum&bassu v djingu príležitostne zabŕda aj do eklektickej, žánrovo neohraničenej listeningovej hudby v rámci rôznych mini‐projektov.
Hovorí o sebe, že je idealista, ktorý má rád dobrú hudbu. Zdá sa, že práve tá sa stala neoddeliteľnou súčasťou jeho života.

19 jan 2024