Anotačka (Keby ryby vedeli…) – rezidencia

Voláme sa Martina Havierová a Andrej Purkart. Venujeme sa predovšetkým intermediálnemu divadlu a snažíme sa naplno využiť dnešné dostupné technológie. Zároveň sa zaujímame o objektové divadlo, animáciu a prieniky bábkového divadla do nášho pôvodného odboru – činohry.
Chceli by sme ponúknuť inscenáciu, ktorá by bola vizuálne pôsobivá, no pracovala by s dostupným materiálom (a čo najekologickejšie); zaujala by deti i dospelých a bolo by ju možné naskúšať i v malom priestore, hoci by aj mal technické obmedzenia. Trenčín je mesto, v ktorom som ja – Martina – vyrástla a rada by som sa do neho opäť vrátila a vytvorila niečo, čo by dávalo zmysel nielen mne, ale aj obyvateľom Trenčína.

Keby ryby vedeli… je príbehom objavovania nie len krás ale aj nerovnosti a neférovosti. Naša sardinka sa aj v mori ale aj v ľudskom suchozemskom svete stretne s krásami, ale aj s nepeknými stránkami nášho sveta. No to jej nebráni objavovať, pomáhať a otvoriť pod oceánom prvú morskú zoo, kde vystaví ľudí a všelijaké iné potvory. Zároveň ide o multimediálne dielo pracujúce s animáciou, bábkovým a pohybovým divadlom, hudbou, filmovými zložkami. Hoci aj zamerané na deti, malo by priniesť dostatočne silný výtvarný zážitok aj dospelým.

Dátum

21 - 30 júl 2023
Expired!

Čas

8:00 - 16:00

Miesto

Družba Drama Studio

Klub Lúč

Mierové námestie 17
91101 Trenčín
Slovensko

Partneri projektu

© 2024 Kolomaž – združenie pre súčasné umenie o.z. All rights reserved

Privacy Preference Center