Anna POLÍVKOVÁ (CZ): TAK JÁ LETÍM

podujatie festivalu Sám na javisku 2021 / Piano club

Všetko sa dá prežiť s nadhľadom, sebairóniou a humorom. Neuveriteľne zhovorčivá, výstredná 45-ročná Susan sa rozhodne osláviť svoje narodeniny cestou do Austrálie. Snaží sa tak zopakovať výlet, ktorý podnikla so svojimi kamarátkami pred štvrťstoročím. Tentokrát však cestuje sama, s rovnakými očakávaniami a snami, ale s 25-ročnou záťažou skúseností. Jej dôvtip, šarm a chaos ju prinútia bilancovať – ironicky a škodoradostne sa zamýšľa nad priateľstvom, láskou, osamelosťou, úskaliami i radosti zo života. Česká premiéra 21.9.2021, Malá scéna, divadlo Studio DVA Praha.

Hrá: Anna Polívková
Réžia: Petr Svojtka
Autor: Peter Quilter
Překlad: Pavel Dominik
Scéna: Adam Pitra
Kostýmy: Katarína Hollá
Hudba: Vladimír Nejedlý
Pohybová spolupráca: Martin Pacek
Svetlá / Zvuk: Kamil Komm, Luděk Pangrác, Marek Sucharda, Ondřej Sýkora
Výroba dekoracie: Petr Vaňač
Producent / Produkcia: Kateřina Schauerová, Marek Sucharda

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny vrátane pauzy
Upozorňujeme divákov, že sa v tomto predstavení používa stroboskop.

Anna POLÍVKOVÁ je česká divadelná, filmová a televízna herečka

Pochádza z Prahy, je absolventka konzervatória, odboru „nonverbální a komediální divadlo“ na HAMU v Prahe a Medzinárodnej školy pohybového divadla Jacquese Lecoqaa v Paríži. V súčasnej dobe hosťuje v Studiu DVA, La Fabrike, brnenskom Divadle Bolka Polívku a na ďalších divadelných scénach. Na filmovom plátne sa v epizodnej role dievčaťa v tanečných objavila v oceňovanom Návrate idiota (1999), prvú väčšiu rolu dostala vo filmu Reštart (2005), o rok nesôr zažiarila ako Jolana vo filmovom hite Účastníci zájezdu.

17 okt 2021

Piano Club