Analogrunner + Lara Abou Hamdan

Spoločný dvojkoncert Analogrunner a Lara Abou Hamdan. V prvej časti vystúpi Lara Abou Hamdan sólo so svojou autorskou tvorbou, zameranou prevažne na neofolk a folk. Jej spev je doprevádzaný hrou na gitare. V druhej časti predvedie Anaogrunner svoj gig, kde tvorí naživo zvuk z analógových syntezátorov. Set osciluje medzi tanečnou hudbou a elektronikou. Posledný úsek je doprevádzaný živým vokálom Lara Abou Hamdan, v ktorom zaznejú ich spoločné skladby.

Analogrunner, vlastným menom Matúš Bluem, je producent a hudobník, ktorý čerpá inšpiráciu a energiu z prírody a pohybu. Na scéne sa uviedol najprv elektronickým projektom Blue M, ktorý spočíval v generovaných modulárno-softwarových zvukových dobrodružstvách, a pokračoval ako Emah, inšpirovaný dubstep/garage vlnou nultých rokov. Napokon sa našiel v projekte Analogrunner, kde vo svojej tvorbe kombinuje najrôznejšie zvukové zdroje: nahrávky vlastných detí a ich hračiek, svoje nedokonalé inštrumentálne pokusy na gitare a klavíri, či hudobníkov a vokalistov, ktorých v živote stretol a všetko to zabaľuje do vkusnej súčasnej elektroniky, najmä využitím analógového hardwaru. Na debutovom eponymnom EP (2016, Deadred/Starcastic) spolupracoval s estónskou speváčkou Possimiste. Tá sa objavila aj na jeho vydarenom Kolorika EP (2019, Deadred/Starcastic), spolu s britskou speváčkou Mariou Milewskou a ďalšími hosťami. Dvoma skladbami prispel aj na výberovky súčasnej slovenskej hudby Ostrov hudby 2 a 3. Okrem vlastných skladieb je veľmi zručný remixér, vytvoril svoju verziu skladby O hore a vtáčkovi na album Jany Kirschner Moruša – Remixed a v minulosti sa blysol aj remixmi pre Veca, Autumnist alebo Bulp.

Lara Abou Hamdan pochádza zo Sýrie, má 22 rokov a študuje kompozíciu na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Na gitare hrá už 15 rokov. Píše piesne po anglicky, po arabsky a aj po slovensky. Bohatou autorskou tvorbou sa predsavovala už na viacerých pôdách, na slovensku či v českej republiky. Tvorí piesne pre dušu, Emocionálne turbulencie, boj s neistotou, s motiváciou, a ako to všetko patrí k životu. Krasným spevom s arabskou esenciou sprevádza gitara ktorá tvorí ambientu hudbu, so zamerom predvažne na neofolk a folk. Rada skúša rôzne žánre a hrava s rôznymi hudobnými štýlmi na vytvorenie nových dielov. Na debutovom eponymnom EP (2020,Deadred) spolupracovala so slovenským producentom Analogrunner na piesni Gauche. Spolu so slovenkou speváčkou Zuzana Mikulcová spolupracovali na projekte fúzie a tvorili pieseň vo troch jazykoch Whisper. Taktiež podielila sa na tvorbu piesni My sme tu od skupiny La3no Cubano arabským i anglickým textom. V ramci LP (2022, Deadred) spolupracovala s Analogrunnerom a Bobsanom na piesni Spaces v podobe rap svojím anglickým textom.

17 mar 2023