#Kjúb 03: Whiskyho cestovateľské kino: Divoké cesty

Špeciálne online vydanie WCK, v ktorom porozpráva o najzaujímavejších, najkrajších a najodľahlejších cestách, ktoré počas dlhých rokov cestovania prešiel. Bude to premiéra, atypická téma, ktorú nikdy predtým nepremietal a väčšina materiálu bude z krajín, ktoré sa doteraz v jeho prezentáciách neobjavili a možno sa neobjavia ani v budúcnosti. Prvou bude legendárna Pamir highway, jedna z najkrajších vysokohorských ciest sveta, ktorou každoročne putujú desiatky ton heroínu z Afganistanu. Prejdeme ňou 1522 km z Kirgizstanu do Tadžikistanu cez sedlá aj 4655 mnm vysoké, popod sedemtisícovky Pamíru a Hindukúša, Vachánskym koridorom okolo nádhernej afganskej hranice, cez Khorog až do Dushanbe. V USA absolvujeme offroadové prejazdy horúcimi púšťami Utahu a Nevady, či jesennými lesmi Colorada až do štvortisícových výšok zasnežených Rocky Mountains. Následne sa vydáme cez vojnou zničené mestá a odľahlé osady Náhorného Karabachu, z ktorého cez trojtisícové sedlo prejdeme ilegálne, zelenou hranicou do Arménska. No a na záver si vychutnáme úchvatnú, 1247 km dlhú Carreteru Austral, ktorá pretína divočinu južného Čile cez rozľahlé panenské dažďové pralesy a ľadovce nádhernej Patagónie cez viac ako 20 národných parkov.

28 apr 2020