Trio Olga: Beautiful People

BEAUTIFUL PEOPLE je surealistická tragikomédia o mysterióznosti ľudskej existencie. TRIO OLGA je fyzické divadlo, ktoré prepája skúsenosti tvorcov slovenského prostredia a významnej umeleckej interakcie holandského prostredia, v ktorom tvorcovia (Monika Haasová a Péter Cseri) 15 rokov pôsobili. Poskytuje vzájomnú výmenu skúseností, na fyzicko-vizuálnom poli, v Holandsku nazývanom ako “mime theater” a na Slovensku sa k tomu približuje pojem fyzického divadla. Experimentujú s formou, pohybovým aj tematickým obsahom činoherného divadla.
So svojou tvorbou sa Trio Olga mali možnosť prezentovať nielen na Slovensku a v Čechách ale aj na medzinárodných festivaloch v Brazílii, New Yorku, Belgicku, Nemecku, Francúzsku a v Holandsku.

Monika Haasová je herečka, performerka, režisérka, pedagogička, zakladateľka festivalu DIVNÉ VECI a fyzického divadla TRIO OLGA.
Pôsobila šesťnásť rokov v Holandsku, vytvorila viaceré autorské projekty a umelecké koncepty. Mnohé predstavenia, v ktorých účinkovala, odohrala na medzinárodných festivaloch v Brazílii, New Yorku, Belgicku, Nemecku, Francúzsku a v Holandsku. Bola tiež súčasťou tvorivých tímov mnohých site-specific projektov. Po návrate na Slovensko okrem iného účinkovala vo filme režiséra Miloslava Luthera Krok do tmy, za čo bola ocenená tvorivou prémiou IGRIC 2015 za ženský herecký výkon. Momentálne je súčasťou ojedinelej imerznej inscenácie Kosmopol v Banskej Štiavnici v réžií Kláry Jakubovej a Mily Dromovich, ktoré obdržali cenu TATRABANKY 2020 v kategórií divadlo za réžiu.

Péter Cseri sa narodil v Budapešti a vyrastal vedľa pokojného jazera Balaton, v kraji výnimočných hudobných tradícií Kodályho a Bartóka. Po absolvovaní Školy umení v Pécsi pokračoval v štúdiu na Codarts, Rotterdam. Odvtedy pôsobí ako nezávislý tanečník – najmä v Holandsku a Nemeck a ako certifikovaný pedagóg Countertechnique. Podieľal sa na v nespočetných inscenáciách Anouk van Dijk DC, Club Guy and Roni, Hans Hof Ensamble, Bodies Anonymous a mnohých iných. Pôsobí aj ako hosťujúci pedaagóg o.i. na Codarts Rotterdam, ArtEZ Arnhem, Landestheater Linz, Budapest Contemporary Dance Academy, Tanzquartier Viedeň. Účinkoval v mnohých projektoch, od improvizačných večerov v Bimhuis Amsterdam po tanečno-divadelné predstavenie Trust medzinárodne uznávanej holandskej choreografky Anouk van Dijk a nemeckého dramatika Falka Richtera, ktoré je doteraz na šesť rokov dlhej ceste okolo sveta. Péter už viac ako dva roky žije a pracuje na Slovensku, je jadrom spoločnosti fyzického divadla Trio Olga a spoluzakladateľ site-specific festivalu Divné veci.

,,Divadlo je médium, kde sa z mäsa a kostí rekonštruuje a mieša predstava skutočného a fiktívneho života do scén. Baví nás, keď divák môže na chvíľu prežiť iný mikrosvet, a odchádza zasiahnutý svojimi pocitmi. Žiadny film alebo najlepšia kniha na svete nemôže byť tak interaktívne živá ako predstavenie na javisku.”

Tvorba a účinkovanie: Monika Haasová a Péter Cseri
Záverečná réžia: Karol Rédli a Monika Haasová (Moňos de Haas)
Dramaturgia: Marcelo Evelin
Hudobná spolupráca: Tóno Popovic